Seria Latex Foam G została zaprojektowana z myślą o uniwersalnych pracach manualnych, manualno-transportowych oraz montażowych, zwłaszcza tam, gdzie liczy się pewny chwyt suchych i wilgotnych przedmiotów. Zastosowanie spienionego lateksu nadaje rękawicy wyjątkową miękkość i elastyczność.
Najważniejsze cechy produktu:
Powłoka ze spienionego lateksu (Latex Foam): Charakteryzuje się porowatą strukturą, która działa antypoślizgowo. Lateks zapewnia rewelacyjną przyczepność do narzędzi i materiałów, a dzięki spienionej formule powłoka pozostaje miękka i nie ogranicza ruchomości palców nawet w niższych temperaturach.
Bezszwowy korpus poliestrowy: Dzianina poliestrowa jest wysoce odporna na rozciąganie, gniecenie oraz tarcie. Rękawica idealnie dopasowuje się do dłoni, jest lekka i nie powoduje podrażnień skóry, ponieważ nie posiada szwów.
Zwiększony komfort i oddychalność: Spieniony lateks pokrywa wewnętrzną część dłoni oraz opuszki palców. Grzbiet rękawicy pozostaje w pełni tekstylny, co umożliwia swobodną wentylację dłoni i redukuje potliwość podczas długotrwałej pracy.
Wysoka elastyczność: Połączenie poliestru z elastyczną powłoką sprawia, że rękawice świetnie dopasowują się do anatomicznego kształtu dłoni, co minimalizuje zmęczenie mięśni podczas chwytania.
Ochrona przed brudem i wilgocią: Powłoka lateksowa stanowi skuteczną barierę dla zabrudzeń, kurzu oraz powierzchownej wilgoci, chroniąc skórę rąk przed otarciami.